Červen 2013

Skončili jsme...

26. června 2013 v 6:06 | část Olympic, část Poeme :) |  Parodie
Skončili jsme jasná zpráva,
proč o politiku zakopávám dál,
projít bytem s milióny abych se bál,
Dík tobě, Jano, se vidím zvenčí,
připadám si starší menší sám,
kam se kouknu kousek Nagyové mám...

Pěnu s vůni jablečnou
vyvanulý sprej
telefon, co mu ÚOOZ ustřihl šňůru,
Modrou knížku krásně zbytečnou...
co má lživý děj
píše se v ní, jak se lítá vzhůru
lítá vzhůru, ve DVOU vzhůru

Zatkli tě před úsvitem
mám strach bloudit vlastním bytem sám
kam se kouknu kousek špióna mám

Skončili jsme jasná zpráva
není komu z okna mávat víc
jasná zpráva, rub co nemá líc... (omlouvám se Olympiku, že jsem trošku upravila text, ale mě takové politické parodie baví...tahle je třetí)Pohádka o české politice "O ctihodném Petrovi a spanilé Janě"

16. června 2013 v 9:40 | Poeme |  Homo politicus
Bylo nebylo jedno malé království, kde bylo všechno naopak. Lhář byl bohatší než poctivec, zloděj se smál slušnému člověku. Jednoho dne se král Miloš I. Chytrý projížděl se svým předchůdcem Václav Nejprvnějším Samolibým a řešili, kdo z nich je nejchytřejší. V tu chvíli se objevil jeden z poslů nového krále Miloše, že nadějný rytíř parlamentního stolu Petr z Nečasova má obrovské potíže. A že patrně patří mezi ty, kteří rozkrádají království.

Král se tedy vrátil do zámku. Nechal si ctihodného rytíře k sobě předvolat, a když vzpomněl na jednoho svého nepodloženého předka Caesara, zvolal: "I ty, Petře? I ty?" Petr z Nečasova odpověděl: " Vaše Veličenstvo, já vůbec netuším, co se děje?" "Ta čarodějka Jana z Arku...Teda z Prahy! Ta tě očarovala a nyní jsi zcela očarován a nejsi schopný vykonávat funkci, měl bych tě odvolat!" Petr: " Jsem rytíř a proto volám: Toho bohda nebude, aby český politik z parlamentu utíkal! Já se nevzdám!" Král Miloš se zamračil a povídá: "Jáchyme, hoď ho do stroje!" "Milostpane, kvůli těžké finanční situaci nám byli všechny mučící nástroje zabaveny exekutory a vládou." "Tak ctihodného rytíře vyveďte před lid, ať si užije..." "Ale pane, jak nelidské!" "Jen ho nechte, ať se bojí!" Tato diskuze pokračovala dále a nakonec král určil, že rytíř z Nečasova bude vykonávat trest pod kaprálem Himmelhergotlaudonem. "Tak co, rytíři? Přiznej se!" "Já nic, to Tluchoř! Je to rebel!" Kaprál se podíval na rytíře a zařval mocným hlasem: "Tohle můžu křičet jenom já!"

Pár dní na to se konal proces s Janou, řečenou Sexana. Lid řval: "Pryč s čarodějnicí! Upalte ji!" Náhle se ze své kobky ozval Rumburakův syn proradný Rath. "Já vloni křičel: Petře, Petře, hyň sa hukáže, do roka a do dne tě zvu na civilní soud!" Ale tohoto loupežníka nikdo neposlouchal. Lid toužil po krvi a král po vyřešení situace, aby se opět mohl věnovat svým zálibám.

...pokračování příště...