Červen 2012

PRINC WILLIAM

21. června 2012 v 14:06 | Poeme
Vloni se ženil, letos 21. 6. slaví své 30. narozeniny. Co vlastně za svůj život dokázal? epřející by asi řekli, že hlavně se uměl dobře narodit, což nelze vyvrátit, protože je to svým způsobem pravda.

Tady je jeho základní životopis na Wikipedii: http://cs.wikipedia.org/wiki/Princ_William,_v%C3%A9voda_z_Cambridge

Myslím, že toho dokázal víc než jen se narodit dobře. Musí (pokud možno dokonale) reprezentovat stát, ukončil školu, je výborným sportovcem, atd. Bohužel asi to není to, co by člověk považoval za významný čin, aby se o někom mluvilo. I jako král to bude mít těžké, protože je to především reprezentant státu než jeho hlavní činitel. Ovšem reprezentovat stát eí věc lehká, málokomu se to povede se ctí (např. náš pan prezident).

Sám Williiam, ač postavením se má dobře, tak jeho život moc pohádkový není. V 15 letech přišel o matku (tou byla lady Diana - kdo by nevěděl).


Pro tak mladého člověka to musí být velká rána, vždyť i rozvod, který proběhl pár let předtím byl asi rovněž bolestivou událostí. Evidentně není co závidět. Připočteme-li si i bulvární tisk a neustálou medializaci, většina z nás by to nezvládla. Na to člověk musí být skutečně zvyklý nebo mít povahu.


Příběh Williama a Kate může vypadat jako z pohádky, ale i tento příběh má své negativní momenty. William se s Kate na jeden čas rozešel... Nakonec se k sobě vrátili, ale otázkou zůstává, jetli se William nepotatil...Kdy budou mít prvního potomka? O tom se neustále spekuluje.

Závěr:

POZITIVA - na veřejnosti (na rozdíl od bratra Harryho) vystupuje zatím důstojně, nestřídal partnerky, reprezentuje stát se ctí, zúčastnil se vojenského výcviku, apod.

NEGATIVA - člověk Williama nezná osobně, ale předpokládám, že má i negativní stránky, může mít sklony jako Charles...no uvidíme, jak to bude dál.

Tak všechno nejlepší do Británie, letos mají samé výročí...:o)

VLASTA PARKANOVÁ

14. června 2012 v 15:07 | Poeme
Konečně i nějaká žena. Bohužel tato rubrika se zatím plní buďto špatnými výkony fotbalistů nebo aférami politiků, ale prostě je to teď nejaktuálnější. Na začátek drobný vtip:Aféra ani ne den stará a už je na to vtip. No nic jdem dál.

Tady něco stručně o životě této političky: http://www.financnici.cz/vlasta-parkanova

Po aféře Davida Ratha má tato aféra trochu ráz odvety. Navíc, jak řekl ministr Kalousek, v tomto případě by museli odsoudit celou tehdejší vládu (tedy i s panem Kalouskem). Proč by ne? Protože mají imunitu a té se nevzdají a nikdo ji na rozdíl od pana Ratha nezruší. Pan Topolanek proces (dle tisku) nazval "honem na čarodějnice". Měl by asi mírnit výrazy, jednak proto, že se jedná v případě o ženu a pak zatím kromě paní Parkanové se nehovoří o nikom dalším.

Paní Parkanová v minulosti dokázala národ naštvat tímto songem:


Jak jsme byli kdysi poplatní Rusku, tak teď jedem s Amerikou stejnou písničku.

Další video (zřejmě kandidátka za TOP 09) začíná slovy: prosperita, tradice, odpovědnost.... Jsem zvědavá jakou odpovědnost vezme bývalá ministryně obrany za své obvinění. Tradice - ano správné slovo. Začíná být u nás tradicí, že politici končí u soudu nebo ve vazbě. Prosperita - to myslím, že je celkem mimo mísu nebo možná ne, politici prosperují z našich daní...


Jediné video na youtube, které má víc hodnocení NELÍBÍ SE než líbí se... K zamyšlení. I video a o čem hovoří, například boj o pravdu. :o)

POZITIVA - o politicích je velmi těžko říci něco pozitivního a zvlášť o ženě, kterou příliš nesleduji, jedno ji upřít nejde - umí zpívat, umí poměrně dobře mluvit...

NEGATIVA - úloha ministra obrany není pro ženu, propagandistická píseň, uvidíme, jestli obvinění paní Parkanové bylo opodstatněné...

Co si myslíte o paní Parkanové Vy?Mrkající

PETR ČECH

13. června 2012 v 20:52 | Poeme
Myslím, že po včerejším utkání s Řeckem (12. 6. 2012) se o našem brankáři bude mluvit ještě dlouho. Udělal fatální chybu, která nás mohla stát body. První řecký gól neplatil, protože byl kopnut z ofsajdu. Kdyby platil už by to byla remíza a Řeky by to asi nakoplo i k výhře... Není zrovna hezké říkat, co kdyby, ale je třeba si uvědomit, co taková chyba MŮŽE způsobit.


Poprvé, když udělal fatálnější chybu, tak nás to stálo celé Euro před 4 lety. Jasně, petr je taky jenom člověk, ale je pravda, že Barošovi se v tomto případě třeba křivdí. Když udělá chybu útočník není to taková hrůza, jako když se sekne brankář.


Na druhou stranu Petr Čech měl (musím zaklepat - klep klep) jen minimum chyb. Proto je taky letošním vítězem Ligy mistrů. Proto už tak dlouho chytá za českou reprezentaci. Zatím se mu vyhýbají skandály.

Tady je chyba Petra Čecha:


Video je horší kvality, ale je vidět hlavní účel toho videa. Je třeba obvinit i Sivoka, protože i jeho "zásluhou" to byl gól. Tak vlastně Češi svým způsobem střelil včera 3 góly, ten řecký sice vstřelil Řek, ale za obrovské asistence 2 Čechů.

Jinak tady začal konec Čechů na minulém ME:


Včera mě obrovský rozhodil Petr Čech, takže jsem i Barošovi odpustila, že nebyl schopný vstřelit gól. Nevím, jak mohl dojít Fenin k tomu, že to bude Barošův turnaj. Zatím je to z českého pohledu Pilařův turnaj. Ale co už...Kdo vede tabulky na ME je Rus Alan Dzagoev. Zaslouženě. Za dva zápasy vstřelil 3 góly!

Jinak vzpomínka, která určitě stále bolí - ME 2004 mač mezi ČR a Řeckem:


Jinak pro informaci - Baroš za naši repre dal něco kolem 40 gólů, Dellas (strůjce vítězného řeckého gólů) dal za reprezentaci jen jeden gól a je ve své zemi asi milionkrát uctívanější než u nás Baroš. Což možná ukazuje na určitou nespravedlnost českých fandů...

Vraťme se však k brankáři Čechovi. Jelikož šampionát ještě neskončil, tak věřme, že těch chyb bude, co nejméně a že díky němu sáhneme, alespoň na nějaké medaile. ME 2004 pro nás skončilo bronzově a to jsme Řeky neporazili, tak snad to teď bude lepší...Zlato už tu dlouho nebylo, tak se chlapi snažte!

Závěrečné hodnocení:

POZITIVA - klidný a vyrovnaný soukromý život, žádné skandály v reprezentaci, patří mezi nejlepší gólmany světa, vítěz Ligy mistrů...

NEGATIVA - když udělá chybu v repre, tak si to vybere v nejméně vhodný okamžik, to už je ale spíš možná zákon schválnosti...

A co vy, jaký máte názor na Petra Čecha?

DAVID RATH

12. června 2012 v 13:34 | Poeme
Další velmi často skloňované jméno je od pana poslance Davida Ratha. Korupční aféra bývalého hejtmana a rovněž exčlena ČSSD hýbe Českem tak moc, až mám pocit, že je to nezdravé. Samozřejmě korupce je špatná, ale mám pocit, že nevím jestli je Rath mediálně teď považován za zloducha nebo za hvězdu.

Jinak kolik vtipů bylo už za celou aféru vytvořeno je až neuvěřitelné:


Jinak co píšou například články o panu doktorovi v poslední době?
  1. Největším internetovým skokanem je podle Seznamu David Rath ( http://www.novinky.cz/internet-a-pc/270223-nejvetsim-internetovym-skokanem-je-podle-seznamu-david-rath.html)
  2. Rath mě přesvědčil popisem strašných podmínek vazby, vysvětluje poslanec Ploc ( http://www.novinky.cz/domaci/269705-rath-me-presvedcil-popisem-strasnych-podminek-vazby-vysvetluje-poslanec-ploc.html)
  3. Ve vazbě jsme mučeni a chtějí nás zlomit, tvrdí Rath ( http://www.novinky.cz/domaci/269615-ve-vazbe-jsme-muceni-a-chteji-nas-zlomit-tvrdi-rath.html)
  4. Kubice nám zničil životy estébáckými metodami, prohlásil Rath (http://www.novinky.cz/domaci/269604-kubice-nam-znicil-zivoty-estebackymi-metodami-prohlasil-rath.html)
  5. Rath ve sněmovně je jako návštěva promiskuitní mládeže mezi pacienty s HIV, míní Bárta ( http://www.novinky.cz/domaci/269585-rath-ve-snemovne-je-jako-navsteva-promiskuitni-mladeze-mezi-pacienty-s-hiv-mini-barta.html)
To je výběr z článků o Rathovi nebo lidí, kteří mají na něho svůj názor. Panovi Bártovi je evidentně už hej, když sám s křížkem na krku, kritizuje. Každopádně tato aféra ukazuje několik věcí: špinavost české politiky, špionáž na objednávku, vazební podmínky ČR (nechci tvrdit, že jsou tak špatné, jak řekl pan Rath, ale vede mě to k jistému zamyšlení), atd.
David Rath je skutečně kontroverzní osobností české politiky, ovšem rozhodně není jediný. V rámci korupce také ne. Bohužel se stal obětí. Ne v tom ohledu, že by byl nevinný. To se ještě neví. Ale v ohledu, že je jeden z mnoha... Poslance za ODS nikdo nevyšetřuje a proč asi? Protože sedí ve vládě a mají možnost se stíhání určitým způsobem vyhnout.
Na pana Ratha vznikají různé zajímavé videa, možná se díky aféře stane i zpěvákem:
Ale i jiní zpěváci zpívají o něm, vím určitě o jednom - Xindl X:
Aféra, která nyní probíhá, není jedinou "fackou" kterou pan Rath dostal...
I takhle se řeší spory - jako dva malí kluci na pískovišti...
Co říct závěrem?
POZITIVA - tady to bude velmi těžké - vystudovaný lékař, jako jeden z mála v době prasečích a ptačích chřipek tvrdil, že se jedná o mediální bublinu, dokázal jasně říci své názory (bohužel často urážlivé), ohromně teď národ baví...
NEGATIVA - arogantní, demagog, "sběratel" funkci....každý by dokázal říct nějakou špatnou vlastnost a asi by měl možná i pravdu...

MILAN BAROŠ

12. června 2012 v 12:28 | Poeme
Aktuálním tématem číslo 1 je fotbalové Euro. Spornou osobností tohoto mistrovství (mimo trenéra) je Milan Baroš. V rámci naši reprezentace je opravdu kontroverzní postavou. Důkazem jsou jen titulky bulvárních novin, tak například: Baroš, Ujfaluši a jejich kočky: Pařba v Istanbulu, Baroš prý rozjel další flám. Močil na ulici?, Baroš: Nepoučitelný sexuální maniak (vše Blesk)... Takových článků bychom v bulvárních novinách našli celou řadu. O jeho fotbalovém umění už méně. Pravdou zůstává, že v repre příliš úspěšný od Eura v Portugalsku není. Z některých novinových titulů to spíš vypadá, že nás pánové fotbalisti reprezentují v alkoholu a jiných neřestech. Mezi nimi často (možná vždy) byl i Baroš. Přičteme-li si jeho ne příliš úspěšné reprezentační zápasy za poslední dobu, pak je obraz špatného fotbalisty na světě.


Z videa, které se mimochodem jmenuje Milan Baroš - Lord of the goals (2009 - 2010), zřetelně vyplývá, že Milan góly ještě dávat umí. Otázkou zůstává, jestli jeho negativní obraz v reprezentaci nevytváří jen jeho flámy a špatná taktika trenéra. Tím pádem by hlavním viníkem byl trenér, který špatně používá Baroše. Potom sám Baroš svým donedávna celkem divokým životem. Hodnotit to nehodlám, každý z nás paří a má i kvůli tomu problémy. Bohužel Milan je známá osobnost a měl by si na úlety dávat prostě větší pozor, zvlášť když je členem repre...


Barošův problém spočívá v tom, že ho trenéři i spoluhráči považují téměř za Pána Boha. Což je velmi problematické, protože tím Bohem byl skutečně jen na Euru 2004. Dnes i v turecké lize, ale upřímně řečeno, přeci to jen není jeho vysněná Barcelona... To, že vyhrál Ligu mistrů je krásné, ale tady se taky váže otázka, jak moc si to zasloužil, ale fotbal je týmová hra, takže bychom to řešit příliš neměli.


Dalším Barošovým průšvihem je, že odmítá mluvit s novináři. Neříkám, že musí komunikovat s bulvárem, ale přeci jenom pokud nebude vstřícný on, tak fanoušci nebudou taky zrovna dvakrát "happy". Já osobně si myslím, že to nejlepší má skutečně za sebou. Rozhodně patří mezi výborné české hráče, byl přeci jenom nejlepším střelcem ME 2004, vyhrál Ligu mistrů, v současné době je mistrem Turecka. Ale tady ty pozitiva končí, když někdo mluví o tom, že bude borcem tohoto turnaje, tak by měl raději mlčet, protože v tuto chvíli (ještě před zápasem s Ŕeckem) našim reálně hrozí vypadnutí z ME. Baroš zatím gól nedal. To musel někdo úplně jiný... Nevím, jestli je šťastná taktika hrát na jednoho útočníka.

Jinak ve výše uvedeném krátkém dokumentu je vidět, že Baroš celkem chápal svou pozici v Liverpoolu, stejný přístup by asi měl mít i v reprezentaci, ale bohužel díky jeho mediálnímu obrazu (rozhodně částečně uměle vytvořenému) těžko říct, jak je na tom s myšlením teď.

Pozitiva a negativa - to je závěr, který bude u každé osobnosti. Nikdo totiž není bílý, ani černý.

POZITIVA - vítěz Ligy mistrů, mistr turecké ligy, nejlepší střelec ME 2004, v současné době zřejmě šťastně ženatý, má 2 malé syny - soukromí život asi mu klape líp než kdykoliv před tím.

NEGATIVA - pozice žolík mu klapala, ale Bary chce hrát od začátku (v repre mu to prostě nesvědčí), střílí za reprezentaci málo gólů, v minulosti se o něm v novinách nepsalo zrovna dvakrát nejlépe, negativní mediální obraz, přístup k novinářům, trenéři mu příliš věří...

A co vy si myslíte o odchovanci Baníku Ostrava? Mimochodem Baník teď prožívá rovněž špatné období...Dodatek: Na Baroše vznikla už celá řada vtipů...
Tady 2 z nich:


A ještě jeden podobný: