Andělé a ďáblové

1. března 2011 v 22:04 | Poeme |  Můj svět a mé myšlenky
Každý z nás to zná. Vypráví se nám to od dětství ve formě pohádek. Existence dobra a zla. Jinými slovy dobrých a špatných lidí. Stručně řečeno - někdo se chová jako anděl a někdo jako ďábel. Filmy (nejen ty) vytvářejí postavy jenom andělské a nebo jen ďábelské. Jenže život takový není. Pravda - existují i ti, kteří jsou vyloženě negativní či pozitivní, ale i oni můžou mít opačné vlastnosti, třeba jenom potlačené.

Každý z nás má v sobě dobré i špatné vlastnost. Je jen na nás, které potlačíme a které necháme na povrchu, aby je poznali i ostatní. Nesmíme zapomenout na to, že to, co může vypadat jako dobrá vlastnost, může být i špatná, pokud se přežene. Například sebevědomí. Stejně tak musíme vědět, že ne každá vlastnost se dá úplně potlačit, ačkoliv se dá říct, že všechno jde, když to jde. Nejde. Taková lenost se dá velmi těžko potlačit. Mluvím z vlastní zkušenosti. Nyní se mi nevyplatila třeba upřímnost. :D Je třeba umět používat své dobré, ale i špatné vlastnosti. Taková lenost může člověku i zachránit život. Stejně tak vám může upřímnost zničit kariéru.

Co si vy myslíte o dobru a zlu? Kdo jsou podle vás andělé a kdo ďáblové? Asi bychom se na ďáblech shodli - Hitler, Stalin,... Andělé - to už je horší. Někdo může říct, že andělem je papež. Jenže křížové výpravy ve středoověku či trávičské aféry, apod. nedělá papežům dobrou reklamu. Někdo může říct, že andělem je dalajláma, ale on podle svých slov je marxista. Někdo může mít proti marxismu spoustu výhrad. Je to těžké.

Nyní pár videí lidí, které považuju za dobré, ale vy si to myslet nemusíte....

1) Matka Tereza


2) papež Jan Pavel II.3)


Co vy na to?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama